...
Wataha.no
Wyślij raport Radio TV Twoje konto

Polska wygrała gładko 3:0 z Portoryko. Awans jest blisko.

Dodaj do ulubionych

Polscy siatkarze świętują kolejny tryumfy w trakcie tegorocznych Mistrzostw Świata. W ostatnim meczu pokonali bez problemu Portoryko 3:0 (25:14, 25:12, 25:15). Pobili również rekord jeżeli chodzi o liczbę straconych punktów. Szkoleniowej Polaków zaskoczył kibiców zestawieniem wyjściowej siódemki – aż czterech zawodników podstawowego składu rozpoczęło spotkanie na ławce rezerwowych.

Roszady w wyjściowym składzie

Mecz z Kubą został zakończony wygraną, jednak z lekką zadyszką w jednym secie. Selekcjoner Vital Heynen postanowił, że w spotkaniu z Portoryko czterech zawodników z podstawowego składu rozpocznie na ławce rezerwowych. W wyjściowej siódemce pozostawił jedynie Michała Kubiaka, Jakuba Kochanowskiego i Pawła Zatorskiego.

Zacięty początek pojedynku

Portorykańczycy zaczęli mecz z animuszem. W jednej z pierwszych akcji zatrzymali nawet Michała Kubiaka, jednak Polacy szybko się poprawili. Damian Shulz wykorzystał blok i zdobył na 4:2 dla naszej reprezentacji. Chwilę później zyskali już cztery „oczka” przewagi i tuż po pierwszej przerwie technicznej prowadzili 10:6.

Czytaj także: Sukces polskich fryzjerek na OMC Hairworld! >>>

Nie brakowało koncentracji naszym zawodnikom, na co duży wpływ miał Vital Heynen. Polscy siatkarze wiatr w żagle złapali przy stanie 16:8. Chwilę później było już 18:9 i od tamtej pory rozpoczęła się prawdziwa egzekucja drużyny z Ameryki Środkowej. Pierwsze set zakończył się 25:14.

Drugi set z animuszem

Drugi set Polacy rozpoczęli żywiołowo. Portorykańczycy nie pozostawali jednak dłużni i pomimo przewagi naszej reprezentacji, obie drużyny punktowały równomiernie. Wszystko uległo zmianie przy stanie 8:6. Od tamtej pory polscy siatkarze zagrali bezbłędnie i set zakończył się ich zwycięstwem 25:12.

Czytaj także: To koniec darmowego ładowania dla posiadaczy Tesli >>>

Nie było rozluźnienia w trzecim secie

Polacy nie popełnili błędu ze spotkania z Kubą, kiedy to po dwóch wygranych setach złapali „zadyszkę” w trzecim, który przegrali. Polacy byli w pełni skoncentrowani i od początku systematycznie powiększali swoją przewagę. Przy stanie 9:5 Bieniek nękał Portorykańczyków zagrywkami. Do zwycięstwa dążyli, powiększając dorobek punktowy – najpierw na 12:6, następnie 16:7. Trzeci set zakończył się zwycięstwem naszej drużyny 25:15.

Czytaj również: Edukacja w Norwegii – mity o kosztach >>>

O krok od awansu

Po dwóch spotkaniach w grupie D prowadzą Polacy z dorobkiem 6 punktów. Drugi Iran skompletował również dwa zwycięstwa, mają jednak bilans setów. Trzecia jest Bułgaria, czwarta natomiast Finlandia, z którą zagramy już jutro o 19:30.

Oceń artykuł

Pogoda

loader-image
Oslo, NO
1:50 am, lut 26, 2024
temperature icon 2°C
zachmurzenie duże
Humidity: 99 %
Pressure: 1007 mb
Wind: 1 mph
Wind Gust: 1 mph
Clouds: 100%
Visibility: 0 km
Sunrise: 7:26 am
Sunset: 5:34 pm

Kurs walut

Polish zloty

1 PLN

=

NOK

0,375

Norwegian krone

SEK

0,384

Swedish krona

EUR

4,310

Euro

USD

3,932

United States dollar

Polecane artykuły

Najnowsze artykuły

Norges Bank nie trafił w prognozy walutowe i zbyt późno podniósł stopy procentowe

Norges Bank nie trafił w prognozy walutowe i zbyt późno podniósł stopy procentowe Według Norges Bank Watch 2024 komunikacja Norges Bank w sprawie stóp procentowych była skuteczna, jednak Bank nie…


W reklamacjach króluje Tesla

W reklamacjach króluje Tesla Samochodów marki Tesla pojawia się na drogach coraz więcej. Wraz z tym gromadzi się więcej skarg i reklamacji - informuje Forbrukerrådet (rada konsumentów). Ogólny obraz takiej…


Pomarańczowe ostrzeżenie przed lokalnie bardzo silnymi podmuchami wiatru w częściach Vestfold i Østfold

Pomarańczowe ostrzeżenie przed lokalnie bardzo silnymi podmuchami wiatru w częściach Vestfold i Østfold Lokalnie w godzinach 11-17 23 lutego w piątek przewidywane są bardzo silne porywy z południowego zachodu o…


Odwiedź nasze serwisy społecznościowe