21.8 C
Oslo
wtorek, 4 sierpnia, 2020

Podróżowanie do Polski bez kwarantanny w Norwegii.

Warto przeczytac

Zarobki w Norwegii 2019 – ile zarobisz najmniej?

Zarobki w Norwegii należą do jednych z najatrakcyjniejszych w Europie, zaś poziom życia pozwala Norwegom stanowić "najszczęśliwszy naród świata". Warto też wiedzieć, że chociaż...

Kiedy Norwegia zwraca podatek? Pierwszy termin w czerwcu!

Jesteśmy w trakcie rozliczeń podatkowych - przynajmniej ta część Polonii, która rozlicza się z norweskim fiskusem. Jednak kiedy Norwegia zwraca podatek? Do kiedy należy...

Ministerstwo zdrowia Zamyka firmy w Norwegii

Ministerstwo zdrowia Zamyka firmy w Norwegii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia zamyka szereg usług zdrowotnych od północy w poniedziałek. Dotyczy to fizjoterapeutów, kręgarzy,...

Stawki płacy w Norwegii w różnych branżach

Stawki płacy w Norwegii w różnych branżach Ile powinieneś zarabiać w branży, w której obecnie pracujesz? Od czego zależy norweska stawka? Co zrobić w...

4.5
(6)

Podróżowanie do Polski bez kwarantanny w Norwegii.

Na naszym portalu pisaliśmy już informacje na ważny dla nas temat: Norwegia bez kwarantanny- zmiany od 15 lipca. Wiadome jest już ze decyzja o tym czy granice zostaną otwarte i do jakich krajów zapadnie do 10.07. Zanim się dowiemy jakie kraje zaliczone zostaną do bezpiecznych. Postanowiłem sprawdzić dla was prognozy czy będziemy mieli możliwość podroży do naszej Polski ale i nie tylko.

Kryteria

Jak wiadomo według wytycznych władz Norwegii. Warunkiem otwarcia granic jest.
Dany kraj/region który ma być otwarty na Norwegię i odwrotnie. Musi tam być średnio mniej przypadków zachorowań na covid-19 niż 20 na 100 tys. mieszkańców w ciągu minionych dwóch tygodni.

Dane z ECDC

Poniższa tabela przedstawia dane z dnia 02 lipca 2020 r. Zgłoszono 1 566 999 przypadków w UE / EOG i Wielkiej Brytanii

Podróżowanie do Polski bez kwarantanny w Norwegii. Czy będzie szansa ze Polska zmieści się w ramy narzucone w Norwegii?

Zobacz tabele i porównaj jak wygląda sytuacja w Europie.

UE / EOG i Wielka BrytaniaSuma przypadkówSuma zgonówZgłoszone przypadki na 100 000 ludnościZgłoszone zgony na 100 000 ludności
Zjednoczone Królestwo31348343906471,566,0
Hiszpania24965928363534,360,7
Włochy24076034788398,457,6
Niemcy1952288994234,810,8
Francja16571929861247,444,6
Szwecja696925370684,452,7
Belgia615989761539,385,5
Holandia503356115292,135,5
Portugalia424541579412,915.4
Polska34775147791,63,9
Rumunia272961667140,28.6
Irlandia254771738524,935,8
Austria17814705201,48.0
Dania12794606220,710.5
Czechy12046349113,43.3
Norwegia8887251167,24.7
Finlandia7236328131,15.9
Bułgaria515423273,43.3
Luksemburg4345110715,018.1
Węgry415758642,66.0
Grecja343219232,01.8
Chorwacja283110869,22.6
Estonia198969150,65.2
Islandia184710522,42.8
Litwa18187865,22.8
Słowacja16872831,00,5
Słowenia161311178,05.4
Łotwa11213058,21.6
Cypr9991984,01.6
Malta6709138,61.9
Liechtenstein831218,92.6
Całkowity1566999177441

 

Kraje z mniejszą liczbą nowych przypadków infekcji niż Norwegia

Kraje o najniższej liczbie nowych przypadków infekcji są w porządku rosnącym (na okres 14 dni, 16-30 czerwca):

Węgry, Łotwa, Estonia, Cypr, Litwa, Finlandia, Słowacja, Grecja, Irlandia, Słowenia, Malta i Norwegia.

Pamiętaj, że jest to tylko jedno z kryteriów stosowanych przez FHI. Nie bierze się pod uwagę przyjęć na oddział intensywnej terapii ani odsetka pozytywnych testów.

Podróżowanie do Polski bez kwarantanny w Norwegii. Śledzimy dla was ten temat i będziemy na bieżąco informować o zmianach i nowinkach. Obserwuj nas

Przeczytaj nasz artykuł o świadczeniach rodzinnych.

 

Jak przydatny był ten post?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić wpis!

Średnia ocena 4.5 / 5. Liczba głosów: 6

Dotychczas nikt nie głosował na ten wpis! Oceń go jako pierwszy.

Przepraszamy, ten post nie był dla Ciebie przydatny!

Poprawmy ten post!

Powiedz nam, jak możemy ulepszyć ten post?

- Advertisement -

Więcej artykułów

Najnowsze artykuły

Z namiotem przez Vestland – Geiranger

Z namiotem przez Vestland Tak jak zapowiedziałam, kolejny artykuł z serii z namiotem przez Vestland. Kolejny dzień, kolejna przygoda i kolejne miejsce. Tym razem czas...
- Reklama -

Koronawirus zakupy w Szwecji

Koronawirus zakupy w Szwecji Jak wygląda Szwecja po zniesieniu kwarantanny? Otóż zmiany sa na każdym kroku. Pojechałem dziś do Szwecji aby to dla was sprawdzić. Market...

Z namiotem przez Vestland

Z namiotem przez Vestland Rusza seria artykułów z namiotem przez Vestland.   W kilku kolejnych tekstach przedstawię miejsca, w które koniecznie należy się wybrać. Ośnieżone góry, fiordy...

Światowy Dzień Psa

Światowy Dzień Psa Pewien czas temu (całkiem dawno), a mianowicie 1 lipca, oglądając jeden z polskich programów śniadaniowych dowiedziałam się, iż był Światowy Dzień Psa....

Zarobki w Norwegii 2019 – ile zarobisz najmniej?

Zarobki w Norwegii należą do jednych z najatrakcyjniejszych w Europie, zaś poziom życia pozwala Norwegom stanowić "najszczęśliwszy naród świata". Warto też wiedzieć, że chociaż...

Kiedy Norwegia zwraca podatek? Pierwszy termin w czerwcu!

Jesteśmy w trakcie rozliczeń podatkowych - przynajmniej ta część Polonii, która rozlicza się z norweskim fiskusem. Jednak kiedy Norwegia zwraca podatek? Do kiedy należy...

Ministerstwo zdrowia Zamyka firmy w Norwegii

Ministerstwo zdrowia Zamyka firmy w Norwegii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia zamyka szereg usług zdrowotnych od północy w poniedziałek. Dotyczy to fizjoterapeutów, kręgarzy,...

Stawki płacy w Norwegii w różnych branżach

Stawki płacy w Norwegii w różnych branżach Ile powinieneś zarabiać w branży, w której obecnie pracujesz? Od czego zależy norweska stawka? Co zrobić w...

Ile alkoholu do Norwegii? Aktualne limity.

Pytanie, które zadaje sobie coraz więcej Polaków. Mianowicie - ile alkoholu do Norwegii można wwieźć? Nie jest to banalne, szczególnie zważywszy na kolosalne różnice...
error: Content is protected !!